  • 71A30-06-1-09N
71A30-06-1-09N
advertisement
Manufacturer No:
71A30-06-1-09N
HK JDW NO:
330-71A30-06-1-09N
Step5Bar-code shipping tag
71A30-06-1-09N
  • Number of Positions
    9
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    250mA AC/DC
  • Current Rating
    250mA
  • Voltage - Rated AC
    115V
  • Actuator Type
    Flatted (3.17mm Dia)
  • Contact Style
    Non-Shorting
  • Max Voltage Rating (AC)
    115V
  • Throw Configuration
    SP9T
  • Max Voltage Rating (DC)
    30V
  • Number of Decks
    6
  • Contact Timing
    Non-Shorting (BBM)
  • Circuit per Deck
    SP9T
  • Depth Behind Panel
    54.13mm
    1
  • Angle of Throw
    30°
  • Actuator Length
    9.53mm