  • 71A30-04-1-08N
71A30-04-1-08N
advertisement
Manufacturer No:
71A30-04-1-08N
HK JDW NO:
330-71A30-04-1-08N
Step5Bar-code shipping tag
71A30-04-1-08N
  • Number of Positions
    8
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    250mA AC/DC
  • Current Rating
    250mA
  • Voltage - Rated AC
    115V
  • Actuator Type
    Flatted (3.17mm Dia)
  • Contact Style
    Non-Shorting
  • Max Voltage Rating (AC)
    115V
  • Max Voltage Rating (DC)
    30V
  • Number of Decks
    4
  • Operating Force
    2.880 ~ 23gfm
  • Contact Current(AC)-Max
    0.3A
  • Contact Timing
    Non-Shorting (BBM)
  • Circuit per Deck
    SP8T
  • Depth Behind Panel
    35.94mm
    1
  • Number of Poles per Deck
  • Actuator Length
    9.53mm