  • 71A30-03-2-04N
71A30-03-2-04N
advertisement
Manufacturer No:
71A30-03-2-04N
HK JDW NO:
330-71A30-03-2-04N
Package:
Datasheet:
71A30-03-2-04N
Step5Bar-code shipping tag
71A30-03-2-04N
  • Number of Positions
    4
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    250mA AC/DC
  • Current Rating
    250mA
  • Voltage - Rated AC
    115V
  • Actuator Type
    Flatted (3.17mm Dia)
  • Contact Style
    Non-Shorting
  • Max Voltage Rating (AC)
    115V
  • Electrical Life
    15000 Cycle(s)
  • Max Voltage Rating (DC)
    30V
  • Number of Decks
    3
  • Contact Timing
    Non-Shorting (BBM)
  • Circuit per Deck
    DP4T
  • Depth Behind Panel
    30.40mm
  • Number of Poles per Deck
    2
  • Actuator Length
    9.53mm