  • 71A30-03-1-06N
71A30-03-1-06N
advertisement
Manufacturer No:
71A30-03-1-06N
HK JDW NO:
330-71A30-03-1-06N
Step5Bar-code shipping tag
71A30-03-1-06N
    Panel Mount
  • Actuator Material
    Stainless Steel
  • Number of Positions
    6
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    250mA AC/DC
  • Depth
    19.05mm
  • Current Rating
    250mA
  • Voltage - Rated AC
    115V
  • Actuator Type
    Flatted (3.17mm Dia)
  • Contact Style
    Non-Shorting
  • Max Voltage Rating (AC)
    115V
  • Max Current Rating
    300mA
  • Max Voltage Rating (DC)
    30V
  • Number of Decks
    3
  • Contact Timing
    Non-Shorting (BBM)
  • Circuit per Deck
    SP6T
  • Depth Behind Panel
    30.40mm
    LATCHED
  • Length
    19.05mm
  • Actuator Length
    9.53mm