  • 71A30-02-2-12S
71A30-02-2-12S
advertisement
Manufacturer No:
71A30-02-2-12S
HK JDW NO:
330-71A30-02-2-12S
Step5Bar-code shipping tag
71A30-02-2-12S
  • Number of Positions
    12
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    250mA AC/DC
  • Voltage - Rated AC
    115V
  • Actuator Type
    Flatted (3.17mm Dia)
  • Number of Decks
    2
  • Contact Timing
    Shorting (MBB)
  • Depth Behind Panel
    27.87mm
  • Angle of Throw
    30°
  • Actuator Length
    9.53mm