  • 715P33296JA3
715P33296JA3
advertisement
Manufacturer No:
715P33296JA3
HK JDW NO:
192-715P33296JA3
Datasheet:
715P33296JA3
Description:
Orange Drop® 715P 3300pF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 600V-DC 200V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Quantity:
In Stock : 542
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
715P33296JA3
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.319Diax0.701L 8.10mmx17.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Applications
    High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 200
  • Capacitance
    3300pF
  • Voltage - Rated DC
    600V
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.500 12.70mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    600V
  • Height Seated (Max)
    0.610 15.50mm