  • 715P22412LA3
715P22412LA3
advertisement
Manufacturer No:
715P22412LA3
HK JDW NO:
192-715P22412LA3
Datasheet:
715P22412LA3
Description:
Orange Drop® 715P 0.22μF Film Capacitor ±1% Radial PC Pins 200V-DC 155V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
715P22412LA3
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.512Diax1.252L 13.00mmx31.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Pbfree Code
    yes
  • Capacitance
    0.22μF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Voltage - Rated AC
    155V
  • Lead Spacing
    1.031 26.20mm
  • Height Seated (Max)
    0.823 20.90mm