  • 715P22356KA3
715P22356KA3
advertisement
Manufacturer No:
715P22356KA3
HK JDW NO:
192-715P22356KA3
Package:
Radial
Datasheet:
715P22356KA3
Description:
Orange Drop® 715P 0.022μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 600V-DC 200V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Quantity:
In Stock : 608
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
715P22356KA3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Orange Drop® 715P
  • Published
    2001
  • Size / Dimension
    0.480Diax0.902L 12.20mmx22.90mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
  • Capacitance
    0.022μF
  • Voltage - Rated DC
    600V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Spacing
    0.689 17.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.772 19.60mm