  • 715P15432LD3
715P15432LD3
advertisement
Manufacturer No:
715P15432LD3
HK JDW NO:
192-715P15432LD3
Package:
Radial
Datasheet:
715P15432LD3
Description:
Orange Drop® 715P 0.15μF Film Capacitor ±3% Radial PC Pins 200V-DC 155V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
715P15432LD3
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Orange Drop® 715P
  • Published
    2001
  • Size / Dimension
    0.441Diax1.252L 11.20mmx31.80mm
  • Tolerance
    ±3%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
  • Capacitance
    0.15μF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Voltage - Rated AC
    155V
  • Lead Spacing
    0.720 18.30mm
  • Height Seated (Max)
    0.752 19.10mm