  • 70V3399S166PRF8
70V3399S166PRF8
advertisement
Manufacturer No:
70V3399S166PRF8
HK JDW NO:
668-70V3399S166PRF8
Package:
128-LQFP
Datasheet:
70V3399S166PRF8
Description:
Memory IC IDT70V3399
Step5Bar-code shipping tag
70V3399S166PRF8
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    128-LQFP
  • Supplier Device Package
    128-TQFP (14x20)
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Technology
    SRAM - Dual Port, Synchronous
  • Voltage - Supply
    3.15V~3.45V
  • Base Part Number
    IDT70V3399
  • Memory Size
    2Mb 128K x 18
  • Memory Type
    Volatile
  • Clock Frequency
    166MHz