  • 70T3599S133BFI8
70T3599S133BFI8
advertisement
Manufacturer No:
70T3599S133BFI8
HK JDW NO:
378-70T3599S133BFI8
Package:
Datasheet:
70T3599S133BFI8
Description:
Surface Mount Memory IC 4.5 Mb kb 15mm mm 450mA mA 36b b
Step5Bar-code shipping tag
70T3599S133BFI8
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Number of Pins
    208
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Published
    2009
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Frequency
    133MHz
  • Operating Supply Voltage
    2.5V
  • Max Supply Voltage
    2.6V
  • Min Supply Voltage
    2.4V
  • Nominal Supply Current
    450mA
  • Memory Type
    RAM, SRAM
  • Access Time
    15 ns
  • Address Bus Width
    34b
  • Density
    4.5 Mb
  • Length
    15mm
  • Width
    15mm
  • Thickness
    1.4mm