  • 70T3599S133BFI
70T3599S133BFI
advertisement
Manufacturer No:
70T3599S133BFI
HK JDW NO:
378-70T3599S133BFI
Package:
Datasheet:
70T3599S133BFI
Description:
Surface Mount 208 Pin Memory IC 4.5 Mb kb 15mm mm 450mA mA 36b b
Step5Bar-code shipping tag
70T3599S133BFI
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    208
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn63Pb37)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    FLOW-THROUGH OR PIPELINED ARCHITECTURE
  • Subcategory
    SRAMs
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Terminal Form
    BALL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    225
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Terminal Pitch
    0.8mm
  • Frequency
    133MHz
  • Pin Count
    208
  • Operating Supply Voltage
    2.5V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Max Supply Voltage
    2.6V
  • Min Supply Voltage
    2.4V
  • Nominal Supply Current
    450mA
  • Memory Type
    RAM, SRAM
  • Access Time
    15 ns
  • Output Characteristics
    3-STATE
  • Address Bus Width
    34b
  • Density
    4.5 Mb
  • I/O Type
    COMMON
  • Length
    15mm
  • Width
    15mm
  • Thickness
    1.4mm