  • 70LRCK16-DIN
70LRCK16-DIN
advertisement
Manufacturer No:
70LRCK16-DIN
Manufacturer:
Grayhill Inc.
HK JDW NO:
330-70LRCK16-DIN
Package:
Datasheet:
70LRCK16-DIN
Description:
I/O MOUNTING BRD OPENLINE 16POS
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
70LRCK16-DIN
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    DIN Rail
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Number of Pins
    50
  • Published
    2007
  • Series
    System 50
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Connector Type
    Header, Screw Terminal Blocks
  • Style
    OpenLine®
  • Number of Channels
    16
  • Length
    144mm
  • Width
    119.13mm
  • Thickness
    96.5mm