  • 70GRCK16I
70GRCK16I
advertisement
Manufacturer No:
70GRCK16I
Manufacturer:
Grayhill Inc.
HK JDW NO:
330-70GRCK16I
Package:
Datasheet:
Description:
I/O MOUNTING BOARD G5 16POS
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
70GRCK16I
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to 70GRCK16I.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Standoffs
  • Number of Pins
    16
  • Published
    2003
  • Series
    System 50
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Connector Type
    Screw Terminal Blocks
  • Style
    G5
  • Number of Channels
    16
  • Length
    233mm
  • Width
    88.9mm
  • Thickness
    102mm