  • 700ASP7B21M6QE
700ASP7B21M6QE
advertisement
Manufacturer No:
700ASP7B21M6QE
Manufacturer:
E-Switch
HK JDW NO:
239-700ASP7B21M6QE
Package:
120
Datasheet:
700ASP7B21M6QE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
700ASP7B21M6QE
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Contact Plating
    Silver
  • Mounting Type
    Through Hole, Right Angle
  • Package / Case
    120
  • Housing Material
    Nylon
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2007
  • Series
    700A
  • Feature
    Epoxy Sealed Terminals
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder
  • Type
    Standard
  • Voltage - Rated DC
    28V
  • Current Rating (Amps)
    3A AC/DC
  • Ingress Protection
    IP67 - Dust Tight, Waterproof
  • Current Rating
    3A
  • Termination Style
    PC Pin
  • Voltage - Rated AC
    120V