  • 7006-H-350
7006-H-350
advertisement
Manufacturer No:
7006-H-350
Manufacturer:
LEDdynamics Inc.
HK JDW NO:
468-7006-H-350
Package:
Datasheet:
7006-H-350
Description:
Quantity:
In Stock : 16823
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
7006-H-350
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~60°C
  • Series
    BuckBullet™ 7006
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    2.00Lx0.50Dia 51.0mmx13.0mm
  • Feature
    SCP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Wire Leads
  • Type
    Constant Current
  • Max Operating Temperature
    60°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    95%
  • Voltage - Input (Max)
    24VAC
  • Max Output Current
    350mA
  • Voltage - Input (Min)
    8VAC
  • Current - Output (Max)
    350mA
  • Topology
    AC DC Converter
  • Length
    50.8mm