  • 690-BLACK-24MMX66M
690-BLACK-24MMX66M
advertisement
Manufacturer No:
690-BLACK-24MMX66M
Manufacturer:
Artery
HK JDW NO:
2-690-BLACK-24MMX66M
Package:
Datasheet:
Description:
TAPE COLORED FILM 24MMX66M BLK
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
690-BLACK-24MMX66M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Mount
    Adhesive
  • Material
    Polyvinyl
  • Weight
    9.752236kg
  • Packaging
    Roll
  • Published
    2003
  • Series
    Scotch® 690
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Color
    Black
  • Usage
    Color Coding, Protecting, Sealing, Wrapping
  • Shelf Life
    18 Months
  • Adhesive
    Pressure Sensitive Adhesive (PSA)
  • Storage/Refrigeration Temperature
    70°F 21°C
  • Shelf Life Start
    Date of Manufacture
  • Backing, Carrier
    Paklon™ Film
  • Tape Type
    Film
  • Length
    216' 66.0m 72 yds
  • Width
    0.94 24.00mm 15/16
  • Thickness
    0.0023 2.3mils 0.058mm
  • Thickness - Adhesive
    0.0008 0.8mils 0.021mm
  • Thickness - Backing, Carrier
    0.0015 1.5mils 0.038mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
Hot Sales in Thermal
3M 3380 4 X 8.625-25
3M 3380 4 X 8.625-25
3M 4926 0.5
3M 4926 0.5" X 6"-25
3M 4926 0.5" X 6"-25
3M 3431 1 X 5-25
3M 3431 1 X 5-25
3M 200 1.5
3M 200 1.5" X 10.5"-100
3M 200 1.5" X 10.5"-100
3M 431 0.5" X 8"-250
3M 431 0.5" X 8"-250
74653
3M 4462B 0.75
3M 4462B 0.75" X 5"-25
3M 4462B 0.75" X 5"-25