  • 67XR100LF
67XR100LF
advertisement
Manufacturer No:
67XR100LF
HK JDW NO:
860-67XR100LF
Package:
Datasheet:
67XR100LF
Description:
TRIMMER 100 OHM 0.5W PC PIN SIDE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
67XR100LF
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to 67XR100LF.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Resistive Material
    Cermet
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2010
  • Series
    67
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.375 x 0.195 Face x 0.409 H 9.53mmx4.95mmx10.40mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    100Ohms
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W