  • 678D108M016EK4D
678D108M016EK4D
advertisement
Manufacturer No:
678D108M016EK4D
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-678D108M016EK4D
Package:
Radial, Can
Datasheet:
678D108M016EK4D
Description:
678D 1000μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.630Dia 16.00mm -55°C~105°C Polar 7.493mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
678D108M016EK4D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    678D
  • Size / Dimension
    0.630Dia 16.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    1000μF
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Polarity
    Polar
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lifetime @ Temp
    4000 Hrs @ 105°C
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    4000 hours
  • Height Seated (Max)
    1.032 26.20mm