  • 672D477H012DM3C
672D477H012DM3C
advertisement
Manufacturer No:
672D477H012DM3C
HK JDW NO:
874-672D477H012DM3C
Datasheet:
672D477H012DM3C
Description:
672D 470μF Capacitor Bulk Through Hole 0.492Dia 12.50mm -55°C~105°C Polar 5.0038mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 219
Step5Bar-code shipping tag
672D477H012DM3C
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.492Dia 12.50mm
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    12V
  • Capacitance
    470μF
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Height Seated (Max)
    1.161 29.50mm