  • 67-21/QK2C-B45562C4CB2/2T
67-21/QK2C-B45562C4CB2/2T
advertisement
Manufacturer No:
67-21/QK2C-B45562C4CB2/2T
HK JDW NO:
282-67-21/QK2C-B45562C4CB2/2T
Description:
LED COOL WHITE 5075K 2SMD
Step5Bar-code shipping tag
67-21/QK2C-B45562C4CB2/2T
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    3.20mm Lx2.80mm W
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Color
    White, Cool
  • Power Rating
    110mW
  • Packing Method
    TAPE AND REEL 7"
  • Terminal Pitch
    3mm
  • Depth
    2.7mm
  • Number of Elements
    Standard
  • Power Dissipation
    110W
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    3.25V
  • Forward Current
    20mA
  • Lens Size
    2.40mm Dia
    6.8 lm
  • Reverse Voltage
    5V
  • Wavelength - Dominant
    4500K ~ 5650K
  • Height
    2.1mm