  • 668A1002FLF
668A1002FLF
advertisement
Manufacturer No:
668A1002FLF
HK JDW NO:
860-668A1002FLF
Package:
16-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
668A1002FLF
Step5Bar-code shipping tag
668A1002FLF
  • Package / Case
    16-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    668
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.389Lx0.154W 9.89mmx3.90mm
  • Tolerance
    ±1%
    16
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    10kOhm
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Working Voltage
    100V
  • Power Per Element
    100mW
  • Element Power Dissipation
    0.1W
  • Resistor-Ratio-Drift
    ±5ppm/°C
  • First Element Resistance
    10000Ohm
  • Resistor Matching Ratio
    ±0.5%
  • Height Seated (Max)
    0.069 1.75mm