  • 664A1002DLF
664A1002DLF
advertisement
Manufacturer No:
664A1002DLF
Manufacturer:
TT Electronics/BI
HK JDW NO:
860-664A1002DLF
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
664A1002DLF
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
664A1002DLF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    100mW
  • Element Power Dissipation
    0.1W
  • Resistor-Ratio-Drift
    ±5ppm/°C
  • First Element Resistance
    10000Ohm
  • Resistor Matching Ratio
    ±0.1%
  • Height Seated (Max)
    0.069 1.75mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    GULL WING
  • Number of Pins
    8
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    664
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.193Lx0.154W 4.89mmx3.90mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    10kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Additional Feature
    PRECISION
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Technology
    THIN FILM
  • Number of Functions
    4
  • Construction
    Epoxy Molded
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Number of Elements
    1
  • Working Voltage
    100V