  • 664A1002BLF
664A1002BLF
advertisement
Manufacturer No:
664A1002BLF
Manufacturer:
TT Electronics/BI
HK JDW NO:
860-664A1002BLF
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
664A1002BLF
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
664A1002BLF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Resistance
    10kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Additional Feature
    PRECISION
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Power Rating
    400mW
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Technology
    THIN FILM
  • Number of Functions
    4
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Depth
    6.07mm
  • Construction
    Epoxy Molded
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Number of Elements
    1
  • Working Voltage
    100V
  • Size Code
    2016
  • Power Dissipation
    100mW
  • Number of Resistors
    4
  • Circuit Type
    Isolated
  • Resistor-Ratio-Drift
    ±5ppm/°C
  • Height Seated (Max)
    0.069 1.75mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
  • Number of Pins
    8
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    664
  • Size / Dimension
    0.193Lx0.154W 4.89mmx3.90mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • Termination
    Gull Wing
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C