  • 65112-011LF
65112-011LF
advertisement
Manufacturer No:
65112-011LF
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
HK JDW NO:
44-65112-011LF
Package:
Datasheet:
Description:
1 Rows Receptacle Bulk Black 11 Positions Free Hanging (In-Line) Female Socket Crimp Polyphenylene
Step5Bar-code shipping tag
65112-011LF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Housing Material
    Polyphenylene
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2002
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Connector Type
    Receptacle
  • Number of Positions
    11
  • Color
    Black
  • Number of Rows
    1
  • Contact Type
    Female Socket
  • Pitch
    0.200 5.08mm
  • Orientation
    Straight
  • Depth
    16.2mm
  • Note
    Contacts Not Included
  • Contact Termination
    Crimp
  • Length
    54.4mm