  • 64ZR10KLF
64ZR10KLF
advertisement
Manufacturer No:
64ZR10KLF
HK JDW NO:
860-64ZR10KLF
Package:
Datasheet:
64ZR10KLF
Description:
TRIMMER 10K OHM 0.25W PC PIN TOP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
64ZR10KLF
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to 64ZR10KLF.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Resistive Material
    Cermet
  • Published
    2008
  • Series
    64
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    10kOhms
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W