  • 60PN3220AA40K
60PN3220AA40K
advertisement
Manufacturer No:
60PN3220AA40K
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-60PN3220AA40K
Package:
Datasheet:
60PN3220AA40K
Description:
Cap Film 0.22uF 630V PET 10% (26.5 X 6 X 15mm) Radial Wound 22.5mm 105°C Automotive Bag
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
60PN3220AA40K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Product Height (mm)
    15
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Packaging
    Bag
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Construction
    Wound
  • Termination Style
    Radial
  • Dielectric
    PET
  • Voltage
    630VDC|220VAC