  • 6091QM1-24V
6091QM1-24V
advertisement
Manufacturer No:
6091QM1-24V
HK JDW NO:
894-6091QM1-24V
Package:
Datasheet:
Description:
INDICATOR NEON RED PANEL MNT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
6091QM1-24V
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Panel Cutout Shape
    Round
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2006
  • Series
    6091QM
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Oil Resistant
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Quick Connect
  • Type
    LED
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Ingress Protection
    NEMA 13
  • Termination Style
    Quick Connect - 0.187 (4.7mm)
  • Operating Supply Voltage
    24V
  • Panel Cutout Dimensions
    0.38 (9.65mm)
  • Lens Style
    Round with Domed Top
  • Lens Size
    9.90mm Dia
  • Forward Voltage
    24V
  • Lens Color
    Red
  • Height
    67.818mm