  • 603-25-173JA4I8
603-25-173JA4I8
advertisement
Manufacturer No:
603-25-173JA4I8
HK JDW NO:
378-603-25-173JA4I8
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
603-25-173JA4I8
Description:
25MHz 3.2 x 2.5mm Reference Crystal
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
603-25-173JA4I8
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Gold
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Number of Pins
    4
  • Published
    2006
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    TR
  • Frequency
    25MHz
  • Frequency Stability
    20 ppm
  • Pin Count
    4
  • Physical Dimension
    L3.3XB2.6XH1.0 (mm)/L0.13XB0.102XH0.039 (inch)
  • Operating Frequency
    25MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50Ohm
  • Load Capacitance
    12pF
  • Frequency Tolerance
    0.002%
  • Drive Level
    100 µW
  • Aging
    5 PPM/10 YEAR
  • Crystal/Resonator Type
    PARALLEL - FUNDAMENTAL
  • Height
    1.0922mm
  • Length
    3.3mm
  • Width
    2.6mm
  • Thickness
    1mm