  • 601D397F100GL1
601D397F100GL1
advertisement
Manufacturer No:
601D397F100GL1
HK JDW NO:
874-601D397F100GL1
Datasheet:
601D397F100GL1
Description:
601D 390μF Capacitor -10% +50% Bulk Through Hole 0.750Diax2.125L 19.05mmx53.98mm -55°C~105°C Polar Axial, Can
Step5Bar-code shipping tag
601D397F100GL1
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
    601D
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.750Diax2.125L 19.05mmx53.98mm
  • Tolerance
    -10% +50%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    390μF
  • Polarity
    Polar
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Length
    53.975mm