  • 601D338G030JT1
601D338G030JT1
advertisement
Manufacturer No:
601D338G030JT1
HK JDW NO:
874-601D338G030JT1
Datasheet:
601D338G030JT1
Description:
601D 3300μF Capacitor 75% Bulk Through Hole 1.000Diax3.625L 25.40mmx92.08mm -55°C~105°C Polar Axial, Can
Step5Bar-code shipping tag
601D338G030JT1
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    30V
  • Capacitance
    3300μF
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Polarity
    Polar
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
    2000 hours
  • Diameter
    25.7mm
  • Length
    92.075mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
    601D
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    1.000Diax3.625L 25.40mmx92.08mm
  • Tolerance
    75%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Axial
  • Max Operating Temperature
    105°C