  • 600S3R3BT250T
600S3R3BT250T
advertisement
Manufacturer No:
600S3R3BT250T
HK JDW NO:
60-600S3R3BT250T
Package:
0603
Datasheet:
Description:
3.3pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0603
Quantity:
In Stock : 12363
Step5Bar-code shipping tag
600S3R3BT250T
  • Package / Case
    0603
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape and Reel
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    MIL-PRF-55681, MIL-PRF-123
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3pF
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Depth
    810μm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    250V
  • Positive Tolerance
    3.0303%
  • Negative Tolerance
    3.0303%
  • Height
    0.89mm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.81mm