  • 600L4R3AT200T
600L4R3AT200T
advertisement
Manufacturer No:
600L4R3AT200T
HK JDW NO:
60-600L4R3AT200T
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
Description:
ATC 600L 4.3pF Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss, Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 12571
Step5Bar-code shipping tag
600L4R3AT200T
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ATC 600L
  • Size / Dimension
    0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm
  • Tolerance
    ±0.05pF
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling
  • Additional Feature
    MIL-PRF-55681, MIL-PRF-123
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.3pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Depth
    510μm
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
    0402
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    600μm
  • Length
    1.02mm
  • Width
    0.51mm
  • Thickness (Max)
    0.024 0.60mm