  • 600D225F300KD4
600D225F300KD4
advertisement
Manufacturer No:
600D225F300KD4
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-600D225F300KD4
Package:
Axial, Can
Datasheet:
600D225F300KD4
Description:
600D 2.2μF Capacitor -10% +50% Tray Through Hole 0.281Diax0.937L 7.14mmx23.80mm -55°C~125°C Polar Axial, Can
Step5Bar-code shipping tag
600D225F300KD4
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial, Can
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    600D
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.281Diax0.937L 7.14mmx23.80mm
  • Tolerance
    -10% +50%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    300V
  • Capacitance
    2.2μF
  • Polarity
    Polar
  • Polarization
    Polar
  • Length
    23.7998mm