  • 600D126F250DG5
600D126F250DG5
advertisement
Manufacturer No:
600D126F250DG5
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-600D126F250DG5
Package:
Axial, Can
Datasheet:
600D126F250DG5
Description:
600D 12μF Capacitor -10% +50% Tray Through Hole 0.375Diax1.375L 9.53mmx34.93mm -55°C~125°C Polar Axial, Can
Step5Bar-code shipping tag
600D126F250DG5
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial, Can
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    600D
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.375Diax1.375L 9.53mmx34.93mm
  • Tolerance
    -10% +50%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    12μF
  • Polarity
    Polar
  • Polarization
    Polar
  • Length
    34.925mm