  • 5TS104MCSIA
5TS104MCSIA
advertisement
Manufacturer No:
5TS104MCSIA
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-5TS104MCSIA
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
5TS104MCSIA
Description:
0.1μF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±20% Y5V F -30°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
5TS104MCSIA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Temperature Coefficient
    Y5V F
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    2000V 2kV
  • Capacitance
    0.1μF
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lead Style
    Straight
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Disc
  • Operating Temperature
    -30°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    ±20%