  • 5SGXMABN3F45I3LN
5SGXMABN3F45I3LN
advertisement
Manufacturer No:
5SGXMABN3F45I3LN
HK JDW NO:
386-5SGXMABN3F45I3LN
Package:
1932-BBGA, FCBGA
Datasheet:
5SGXMABN3F45I3LN
Description:
3.9mm mm FPGAs Stratix® V GX Series 1932-BBGA, FCBGA 1mm mm
Quantity:
In Stock : 6069
Step5Bar-code shipping tag
5SGXMABN3F45I3LN
  • Package / Case
    1932-BBGA, FCBGA
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C TJ
  • Voltage - Supply
    0.82V~0.88V
  • Supply Voltage
    0.85V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Base Part Number
    5SGXMAB
  • JESD-30 Code
    S-PBGA-B1932
  • Number of Outputs
    840
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Power Supplies
    0.851.52.52.5/31.2/3V
  • Number of I/O
    840
  • Number of Inputs
  • Organization
    35920 CLBS
  • Programmable Logic Type
    FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
  • Number of Logic Elements/Cells
    952000
  • Total RAM Bits
  • Number of LABs/CLBs
    359200
  • Height Seated (Max)
    3.9mm
  • Length
    45mm
  • Width
    45mm