  • 5SGXEB5R3F40I3LN
5SGXEB5R3F40I3LN
advertisement
Manufacturer No:
5SGXEB5R3F40I3LN
HK JDW NO:
386-5SGXEB5R3F40I3LN
Package:
1517-BBGA, FCBGA
Datasheet:
5SGXEB5R3F40I3LN
Description:
3.5mm mm FPGAs Stratix® V GX Series 1517-BBGA, FCBGA 1mm mm
Quantity:
In Stock : 13523
Step5Bar-code shipping tag
5SGXEB5R3F40I3LN
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    1517-BBGA, FCBGA
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C TJ
  • Part Status
    Active
  • Voltage - Supply
    0.82V~0.88V
  • Supply Voltage
    0.85V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Base Part Number
    5SGXEB5
  • JESD-30 Code
    S-PBGA-B1517
  • Number of Outputs
    432
  • Number of I/O
    432
  • Number of Inputs
  • Organization
    18500 CLBS
  • Number of Logic Elements/Cells
    490000
  • Total RAM Bits
  • Number of LABs/CLBs
    185000
  • Length
    40mm
  • Height Seated (Max)
    3.5mm
  • Width
    40mm