  • 5SGTMC5K2F40C1N
5SGTMC5K2F40C1N
advertisement
Manufacturer No:
5SGTMC5K2F40C1N
HK JDW NO:
386-5SGTMC5K2F40C1N
Package:
1517-BBGA, FCBGA
Datasheet:
5SGTMC5K2F40C1N
Description:
3.5mm mm FPGAs Stratix® V GT Series 1517-BBGA, FCBGA 1mm mm
Quantity:
In Stock : 4575
Step5Bar-code shipping tag
5SGTMC5K2F40C1N
  • Package / Case
    1517-BBGA, FCBGA
  • Operating Temperature
    0°C~85°C TJ
  • Series
    Stratix® V GT
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • HTS Code
  • Voltage - Supply
    0.87V~0.93V
  • Supply Voltage
    0.9V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Base Part Number
    5SGTMC5
  • JESD-30 Code
    S-PBGA-B1517
  • Number of Outputs
    600
  • Power Supplies
    0.91.52.52.5/31.2/3V
  • Number of I/O
    600
  • Number of Inputs
  • Organization
    16040 CLBS
  • Number of Logic Elements/Cells
    425000
  • Total RAM Bits
  • Number of LABs/CLBs
    160500
  • Number of CLBs
  • Length
    40mm
  • Height Seated (Max)
    3.5mm
  • Width
    40mm