  • 5SGSMD8N3F45I4N
5SGSMD8N3F45I4N
advertisement
Manufacturer No:
5SGSMD8N3F45I4N
HK JDW NO:
386-5SGSMD8N3F45I4N
Package:
1932-BBGA, FCBGA
Datasheet:
5SGSMD8N3F45I4N
Description:
3.9mm mm FPGAs Stratix® V GS Series 1932-BBGA, FCBGA 1mm mm
Quantity:
In Stock : 13235
Step5Bar-code shipping tag
5SGSMD8N3F45I4N
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    1932-BBGA, FCBGA
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C TJ
  • Voltage - Supply
    0.82V~0.88V
  • Supply Voltage
    0.85V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Base Part Number
    5SGSMD8
  • JESD-30 Code
    S-PBGA-B1932
  • Number of Outputs
    840
  • Power Supplies
    0.851.52.52.5/31.2/3V
  • Number of I/O
    840
  • Number of Inputs
  • Organization
    26240 CLBS
  • Number of Logic Elements/Cells
    695000
  • Total RAM Bits
  • Number of LABs/CLBs
    262400
  • Length
    45mm
  • Height Seated (Max)
    3.9mm
  • Width
    45mm