  • 5SGSED6N2F45C2N
5SGSED6N2F45C2N
advertisement
Manufacturer No:
5SGSED6N2F45C2N
Manufacturer:
Intel
HK JDW NO:
386-5SGSED6N2F45C2N
Package:
1932-BBGA, FCBGA
Datasheet:
5SGSED6N2F45C2N
Description:
4.1mm mm FPGAs Stratix® V GS Series 1932-BBGA, FCBGA 1mm mm
Quantity:
In Stock : 4667
Step5Bar-code shipping tag
5SGSED6N2F45C2N
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    0°C~85°C TJ
  • Packaging
    Tray
  • Series
    Stratix® V GS
  • JESD-609 Code
    e1
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • ECCN Code
    3A001.A.7.A
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • HTS Code
  • Subcategory
    Field Programmable Gate Arrays
  • Technology
    CMOS
  • Voltage - Supply
    0.87V~0.93V
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Terminal Form
    BALL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    245
  • Supply Voltage
    0.85V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Base Part Number
    5SGSED6
  • JESD-30 Code
    S-PBGA-B1932
  • Number of Outputs
    840
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Power Supplies
    0.91.52.52.5/31.2/3V
  • Number of I/O
    840
  • Number of Inputs
  • Programmable Logic Type
    FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
  • Number of Logic Elements/Cells
    583000
  • Total RAM Bits
  • Number of LABs/CLBs
    220000
  • Length
    45mm
  • Height Seated (Max)
    4.1mm
  • Width
    45mm