  • 5NT332MWKIC
5NT332MWKIC
advertisement
Manufacturer No:
5NT332MWKIC
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-5NT332MWKIC
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
5NT332MWKIC
Description:
3300pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±20% Y5F 0.591Dia 15.00mm -30°C~85°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
5NT332MWKIC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Disc
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.591Dia 15.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    Y5F
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    3000V 3kV
  • Capacitance
    3300pF
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Lead/Base Style
    Kinked
  • Height Seated (Max)
    0.236 6.00mm