  • 5HW-35045A-365
5HW-35045A-365
advertisement
Manufacturer No:
5HW-35045A-365
Manufacturer:
Toko America Inc.
HK JDW NO:
4668-5HW-35045A-365
Package:
Datasheet:
5HW-35045A-365
Description:
FILTER HELICAL 365MHZ TYPE 5HW
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
5HW-35045A-365
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount, Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2001
  • Series
    5HW
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Frequency
    365MHz
  • Physical Dimension
    L11.6XB6.0XH9.3 (mm)/L0.457XB0.236XH0.366 (inch)
  • Bandwidth
    6MHz
  • Filter Type
    BAND PASS FILTER
  • Insertion Loss
    4.5dB
  • Insertion Loss (dB)
    2.5 dB
  • Ripple
    1dB
  • Selectivity
    20dB (+50MHz) 25dB (-50MHz)
  • Height
    8.3mm
  • Length
    11.6mm
  • Width
    6mm