  • 5CSXFC6D6F31A7N
5CSXFC6D6F31A7N
advertisement
Manufacturer No:
5CSXFC6D6F31A7N
HK JDW NO:
386-5CSXFC6D6F31A7N
Package:
896-BGA
Datasheet:
5CSXFC6D6F31A7N
Description:
896 Terminations -40°C~125°C TJ System On Chip Automotive, AEC-Q100, Cyclone® V SE Series MCU - 181, FPGA - 288 I/O 1.1V
Quantity:
In Stock : 4101
Step5Bar-code shipping tag
5CSXFC6D6F31A7N
  • Package / Case
    896-BGA
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TJ
  • Series
    Automotive, AEC-Q100, Cyclone® V SE
  • Published
    2018
  • Number of Terminations
    896
  • Supply Voltage
    1.1V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • JESD-30 Code
    S-PBGA-B896
  • Number of Outputs
    288
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    1.13V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1.07V
  • Number of I/O
    MCU - 181, FPGA - 288
  • Speed
    700MHz
  • Number of Inputs
    288
  • Primary Attributes
    FPGA - 110K Logic Elements
  • Number of Logic Cells
    110000
  • Length
    31mm
  • Height Seated (Max)
    2mm
  • Width
    31mm