  • 5CGXFC7B6M15I7N
5CGXFC7B6M15I7N
advertisement
Manufacturer No:
5CGXFC7B6M15I7N
HK JDW NO:
386-5CGXFC7B6M15I7N
Package:
484-LFBGA
Datasheet:
5CGXFC7B6M15I7N
Description:
1.25mm mm FPGAs Cyclone® V GX Series 484-LFBGA 0.5mm mm 484
Quantity:
In Stock : 10265
Step5Bar-code shipping tag
5CGXFC7B6M15I7N
  • Base Part Number
    5CGXFC7
  • JESD-30 Code
    S-PBGA-B484
  • Number of Outputs
    240
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Power Supplies
    1.11.2/3.32.5V
  • Number of I/O
    240
  • Number of Inputs
  • Number of Logic Elements/Cells
    149500
  • Total RAM Bits
  • Number of LABs/CLBs
    56480
  • Length
    15mm
  • Height Seated (Max)
    1.25mm
  • Width
    15mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    484-LFBGA
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C TJ
    484
  • HTS Code
  • Subcategory
    Field Programmable Gate Arrays
  • Technology
    CMOS
  • Voltage - Supply
    1.07V~1.13V
  • Supply Voltage
    1.1V
  • Terminal Pitch
    0.5mm