  • 5CGXFC3B6U19A7N
5CGXFC3B6U19A7N
advertisement
Manufacturer No:
5CGXFC3B6U19A7N
Manufacturer:
Intel
HK JDW NO:
386-5CGXFC3B6U19A7N
Package:
484-FBGA
Datasheet:
5CGXFC3B6U19A7N
Description:
1.9mm mm FPGAs Cyclone® V GX Series 484-FBGA 0.8mm mm 484
Quantity:
In Stock : 1245
Step5Bar-code shipping tag
5CGXFC3B6U19A7N
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    484-FBGA
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TJ
  • Packaging
    Tray
  • Series
    Cyclone® V GX
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    484
  • Subcategory
    Field Programmable Gate Arrays
  • Technology
    CMOS
  • Voltage - Supply
    1.07V~1.13V
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Terminal Form
    BALL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Supply Voltage
    1.1V
  • Terminal Pitch
    0.8mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    5CGXFC3
  • JESD-30 Code
    S-PBGA-B484
  • Number of Outputs
    208
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Power Supplies
    1.11.2/3.32.5V
  • Number of I/O
    208
  • Number of Inputs
  • Programmable Logic Type
    FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
  • Number of Logic Elements/Cells
    31500
  • Total RAM Bits
  • Number of LABs/CLBs
    11900
  • Height Seated (Max)
    1.9mm
  • Length
    19mm
  • Width
    19mm