  • 593D476X96R3B2WE3
593D476X96R3B2WE3
advertisement
Manufacturer No:
593D476X96R3B2WE3
HK JDW NO:
866-593D476X96R3B2WE3
Package:
Molded
Datasheet:
593D476X96R3B2WE3
Description:
47μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 550mOhm Molded
Step5Bar-code shipping tag
593D476X96R3B2WE3
  • Package / Case
    Molded
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    47μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Depth
    2.8mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    550mOhm
  • Height
    1.9mm
  • Length
    3.5mm