  • 593D475X9050D2WE3
593D475X9050D2WE3
advertisement
Manufacturer No:
593D475X9050D2WE3
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-593D475X9050D2WE3
Package:
Datasheet:
593D475X9050D2WE3
Description:
4.7μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 600mOhm Polar Tape and Reel 7343-31
Step5Bar-code shipping tag
593D475X9050D2WE3
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    4.7μF
  • Voltage - Rated DC
    5V
  • Depth
    4.3mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    600mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Height
    2.8mm
  • Length
    7.3mm