  • 590FB201M000DGR
590FB201M000DGR
advertisement
Manufacturer No:
590FB201M000DGR
HK JDW NO:
715-590FB201M000DGR
Datasheet:
590FB201M000DGR
Step5Bar-code shipping tag
590FB201M000DGR
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • JESD-609 Code
    e4
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Supply
    2.5V
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Frequency
    201MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Output
    LVDS
  • Current - Supply (Max)
    100mA
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
  • Operating Frequency
    201MHz
  • Rise Time-Max
    0.35ns
  • Fall Time-Max
    0.35ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    75mA