  • 590BB200M000DGR
590BB200M000DGR
advertisement
Manufacturer No:
590BB200M000DGR
Manufacturer:
Silicon Labs
HK JDW NO:
715-590BB200M000DGR
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
590BB200M000DGR
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
590BB200M000DGR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Si590
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Frequency
    200MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Output
    LVDS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    100mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    75mA
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm